8 راه برای بهبود صفحه درباره ما

انتشار شده در : 
25 فروردین 1393
مترجمان : نسیم فیضی ، فاطمه آتوت

یکی از پر بازدیدترین صفحات سایت ، صفحه "درباره ما" است . در بسیاری از سایت ها ضعیف ترین صفحه یک وب سایت نیز می باشد . در این مقاله راه های برطرف کردن این مشکل را بررسی خواهیم کرد.
کدام صفحه از وب سایت شما دارای بیشترین بازدید کننده است؟ اگر شما هم برای کسب و کار خود یک وب سایت دارید ،مطمئناً آیتم "درباره ما" در منوی اصلی سایت قرار دارد .
ایجاد صفحه درباره ما برای وب سایت بسیار فوق العاده و موثر است مگر اینکه شما متنی موقت و بدون تدبیر را در نظر بگیرید.
پس از اینکه سایت شما مشتریان علاقه مند به محصولات یا خدمات شما را بدست آورد ، به طور طبیعی آنها به صفحه درباره ما سر خواهند زد.—معمولا در عرض 3 یا 4 کلیک -- برای اینکه اطمینان پیدا کند شرکت شما بهترین انتخاب برای ارائه محصولات یا خدماتی است که آنها به دنبالش هستند. به همین دلیل صفحه درباره ما اغلب باعث موفقیت یا شکست شما می شود.
البته متن" در باره ما "در بسیاری از سایت ها به صورت غیر حرفه ای نوشته می شود و صفحه "درباره ما" بسیاری از سایت ها به صورت زیر است :
"شرکت ما ارائه دهنده راه حل های جهانی است که در سطح جهانی خدمات خود را ارائه می دهد."
این گونه متن ها از نظر خودتان بسیار عالی است به خصوص وقتی که شما این قبیل کلمات را دوست داشته باشید . اما این هیچ چیزی را مطرح نمی کند.
بنابراین یک رویکرد متفاوتی را در پیش می گیریم. اطمینان حاصل کنید که صفحه "درباره ما " سایت شما آنچه را که مشتریان باالقوه شما احتیاج دارند را در بر دارد تا با خیال راحت شما را انتحاب کنند.

با نیازهای مشتریان شروع کنید.
آنچه را که انجام می دهید فراموش کنید. مشتریان به انچه که شما انجام می دهید اهمیتی نمی دهند ، آنها درباره آنچه که دریافت می کنند اهمیت می دهند : راه حل ها و منافع.
مشتریان بالاقوه چه چیزی را می خواهند بدانند؟
اگر بخواهم یک محصول را برون سپاری کنم ، "تهیه کننده تجربیات مشتریان وصول نشده " برای من یعنی هیچ. اما
بنابراین چه چیزی یک مشتری بالقوه می خواهد بداند؟ در وهله ی اول ، بازدیدکنندکان می خواهند در مورد کسب و کار حقیقی با قابلیت های واقعی شما آشنا شوند . مشتریان چه سوالاتی را هنگام خرید می پرسند ؟ با دادن چه اطلاعاتی به مشتری معامله شما انجام میشود ؟
""
بیان حقایق نه رویاهای ما
بسیاری از صفحات "درباره ما " با لغات رویایی ، قلنبه ،شگرف و جهانی پر می شوند .
اگر شما کسب و کار خود را تازه آغاز نموده اید و هیچ آمار و ارقامی ندارید ، آمار و ارقامی را ارائه ندهید. آنچه که کسب و کار شما به آن امیدوار است را توصیف کنید و اینکه قصد دارید چگونه آن را بدست بیاورید.
به مشتری فرصت دهید تا تصمیم بگیرد که آیا می خواهد با شما وارد معامله شود یا خیر ؟
هرگز سعی نکنید آنچه را که نیستید نشان دهید
تعدادی از صفحات درباره ما را نگاه کنید : به طور کلی صحبت می کنند ، گویا هرچه کسب و کارشان کوچکتر است آن را بزرگتر جلوه میدهند!
بزرگ جلوه دادن خسته کننده است . آنچه که واقعاً هستید را بیان کنید از مزایای خود را استفاده نمایید .
اگر که شما کسب و کارتان را تازه راه اندازی کردید ، اقرار کنید .بیان کنید که چگونه مشتریان جدید از کسب و کار جدید شما منفعت می یابند.شما می توانید بر روی مشتری های فردی تمرکز بیشتری کنید ، شما می توانید از طریق رابطه های کوچک کسب و کار جدید تان را وسعت دهید .
صحبت کنید از آنچه که شما هستید ...
از عکس های حقیقی استفاده نمایید
همیشه از عکس های واقعی مکان یا افراد خود در صفحه "درباره ما " استفاده نمایید، اگر شما تصویر واقعی ندارید بهتر است از هیچ عکسی در این صفحه استفاده نکنید . از عکس های غیر واقعی موجود در اینترنت برای این صفحه استفاده نکنید . همگی ما این را می دانیم که در گذاشتن عکس های غیر واقعی از خودمان استاد هستیم .
به زبان ساده از کسب و کارتان تعریف کنید
گواهینامه ها بسیار مهم هستند ، در صورتیکه گواهینامه دریافت نموده اید حتما از آن استفاده نمایید.
اگر من بخواهم یک مرکز پایدار بسازم ، یک مهندسی با مدرک LEED را که یگ گواهینامه معتبر داشته باشد را پیدا می کنم .اگر من یک عکاس عروسی بخواهم ، دنبال کسی هستم که عضو انجمن عکاسان باشه .

تقدیرنامه ها و جوایز نیز می توانند بر اعتبار ما بیافزایند،( اگر که شما تقدیر نامه های زیادی دارید در یک صفحه مجزا آنرا نمایش دهید که این خود موفقیت آمیز می باشد.)

هیچ وقت متوقف نشوید!
یک صفحه "درباره ما " خوب باید همیشه در حال جریان باشد . هز زمان که شما به مشتری های زیادی رسیدید ، قابلیت و توانایی خود را افزایش دادید، یک شعبه جدید ایجاد کردید و ... حتما در صفحه "درباره ما " اضافه نمایید.
مطمئن شوید که صفحه "درباره ما" همیشه با آنچه که شما انجام می دهید مطابقت دارد تاجاییکه اگر من از شما در مورد همین" امروز "شرکت شما پرسیدم پاسخم را در آن صفحه بگیرم !
امتحان کوچک
از افرادی که از کسب و کار شما اطلاعات کمی یا هیچ اطلاعاتی ندارند خواهش کنید تا صفحه "درباره ما " شما را بخوانند و آنچه که شما انجام می دهید را توصیف کنند . اگر آنها نتوانند پاسخی برای پنج سوال (چه کسی ، چه چیز ، چه وقت ، کجا ، چرا ) دهند ، دوباره متن صفحه را ویرایش نمایید.
یه راه دیگه گذاشتن مطلب در جامعه های مجازی هست که بدون درخواست افراد نظرشون رو میذارن ؟؟؟
نکته نهایی : خودتان باشید!
کافیست خودتان باشید . در نظر گرفتن این امر اهمیت بسیار زیادی در ساختن صفحه "درباره ما " شما دارد . خوشبختانه امری ست آسان : کافیست بر روی واقعیت ها ، ارقام و دستاوردهای خود تمرکز کنید .هدف از این اطلاعات آُسانتر نوشتن صفحه میباشد که با رعایت این نکات ، مطمئناً صفحه شما از نظر محتوا بسیار قوی می شود.

یادمان باشد! به سادگی فکر کنیم در مورد آنچه که ارائه می دهیم و خدماتی که ارائه می دهیم تا مشکلات مشتری را حل نماییم. سپس با زبانی ساده حقایق کسب و کار خود را بیان کنیم. این بهترین راهی هست که باعث ایجاد اعتبار و کمک به مشتری بالقوه می کند تا تصمیم بگیرد که بهترین انتخاب برای او هستیم ، چرا که در نهایت مردم با افراد واقعی کسب و کار می کنند نه با شرکت ها !